Realizacja zamówienia: 5 dni
Producent: OlVita

OLEJ ZIMNOTŁOCZONY KIEŁKI PSZENICY

100mlOlej z kiełków pszenicy, jest jednym z najbogatszych w witaminę E, zawiera jej 150mg/100g produktu. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystywany jest przez kobiety jako naturalny kosmetyk. Może być stosowany na całe ciało do masażu, lecz najczęściej stsowany jest zamiast kremu na twarz, szyję i dekolt, wszędzie gdzie narażeni jesteśmy na powstawanie zmarszczek. Po wchłonięciu się pozostawia skórę delikatną i nawilżoną. Witamina E doskonale wchłania się przez skórę, wnika głęboko przez wierzchnią warstwę naskórka , a następnie lokalizuje się w błonie komórkowej skóry (po około 6 godzinach). 

Witamina E odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie, dlatego powinniśmy dbać o to, aby systematycznie dostarczać ją w naturalnej postaci. Warto pamietać, że syntetyczna witamina E jest dwa razy mniej skuteczna od naturalnej. Naturalna witamina E potocznie nazywana jest witaminą młodości i płodności. Wykazuje pozytywne oddziaływanie na skórę, opóźnia procesy starzenia. Jako witamina rozpuszczalna w tłuszczach odpowiada za ochronę błon biologicznych. Jej niedobór w znacznym stopniu osłabia funkcję fibroblastów, co skutkuje zwiększonym rozkładem kolagenu i elastyny, które wpływają na elastyczność i wytrzymałość tkanki łącznej. Ponadto witamina E przyspiesza gojenie się ran, poprawia ukrwienie skóry oraz odbudowę uszkodzonej skóry.
Witamina E bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem.

Skład:

100% olej z kiełków pszenicy


Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Google+