Realizacja zamówienia: 4 dni
Producent: Rainforest Foods

EKOLOGICZNE NASIONA CHIA

300g

Nasiona te stanowią obfite źródło kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 w optymalnych proporcjach, białka, witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Zawiera witaminy: E, B1, B3, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk i miedź. Nasiona chia mogą stanowić uzupełnienie diety sportowców ze względu na swoje właściwości wchłaniania i zatrzymywania wody,dzięki czemu wspomagają nawilżanie organizmu. Ze względu na dużą zawartość błonnika, który działa korzystnie na układ trawienny nasiona chia polecane są dla osób zmagających się z nadwagą i otyłością-zapewniając uczucie sytości na długo.

Ze względu na swoje różnorodne właściwości znajdują szerokie zastosowanie w codziennej kuchni: jako dodatek do sałatek, owsianki, musli, ugotowanych kasz, ziemniaków, posypka do warzyw. Zmielone nasiona chia można łączyć z mąką do wypieku ciast,chleba,naleśników. Można je również kiełkować.

BEZ GLUTENU

Chia Raiforest Foods jest uprawiana w małych gospodarstwach w środkowym Meksyku. Okres wegetacji wynosi 5 miesięcy (od czerwca do listopada), w czasie których nasiona nabierają pełnej wartości odżywczej. 

Sposób użycia:

Całe lub zmielone nasiona chia można dodawać do musli, jogurtu, smoothie, sałatek. Dzienne spożycie nasion Chia nie powinno przekraczać 15g.

skład:

100% nasiona chia*

*surowiec pochodzenia ekologicznego


Google+