wszystko co najlepsze z natury

Tabletki z kolagenem

Naturalne składniki, które ujędrnią Twoją twarz

Jak ujędrnić skórę na twarzy bez wydawania pieniędzy na drogie zabiegi kosmetyczne i chirurga? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet usiłujących zwalczyć oznaki starzenia. Trzeba przyznać, że inwazyjne zabiegi przynoszą najlepsze efekty, jednak nie są one dla nas naturalne. Często wiążą się z ogromnym bólem i cierpieniem. Dlatego może lepiej zadziałać w naturalny sposób i stopniowo wprowadzać zmiany, aby nasz organizm nie zaznał szoku? Istnieje wiele efektywnych metod zgodnych z naturą, które poprawią elastyczność i jędrność naszej cery. Warto zawczasu podejmować pielęgnacyjne kroki, aby poprawić kondycję skóry, a także jej gęstość i owal. Na początku trzeba się jednak zastanowić, dlaczego z wiekiem nasza skóra traci wiotkość? Jakie kosmetyki mają działanie odmładzające?

Dlaczego skóra wiotczeje?

Wraz z upływem lat nasza skóra traci swoją gęstość i jędrność. Niestety jest to najbardziej zauważalne na twarzy, która jest najbardziej narażana na różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Utrata jędrności może być spowodowana silnym promieniowaniem UV i złym zabezpieczeniem przed nim. Wiele osób zapomina, że krem z filtrem należy stosować nawet zimą, aby zachować maksymalna ochronę przeciwsłoneczną. Palenie papierosów i picie alkoholu także nie mają korzystnego wpływu na kondycję naszej cery. Nieodpowiednio dobrana dieta złożona głównie z cukrów prostych bardzo negatywnie odbija się na twarzy. Jeżeli jednak stan skóry pogarsza się, a my stosujemy filtry i zdrową dietę oraz nie mamy nałogów – oznaczać to może jedno – nasza cera się starzeje. Nie ma się co martwić, taka kolej rzeczy. Do 25 roku życia nasz organizm produkuje więcej kolagenu, niż zużywa. Dlatego w młodym wieku mamy tak lśniącą i gładką cerę. Z wiekiem kolagen się wypłukuje, a nasze ciało nie nadąża z jego produkcją, przez co na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy. Napięcie skóry jest podtrzymywane dzięki najważniejszym białkom w naszym organizmie, czyli dzięki kolagenowi i elastynie. To one podtrzymują i regenerują zniszczone włókna skóry i ścięgien. Wykorzystuje się je w wielu zabiegach kosmetycznych, podczas których wstrzykuje się je pod skórę. To dość inwazyjna metoda, która przynosi bardzo obiecujące efekty.

Kosmetyki z kolagenem

Wybierając produkty przeciwzmarszczkowe, warto zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Najbardziej polecane i chwalone są kosmetyki zawierające w swojej recepturze białko młodości, czyli kolagen. Dermatolodzy nie są jednak przekonani co do rezultatów przynoszonych przez kremy. Tłumaczą, że cząsteczki kolagenu są bardzo duże i mogą mieć problem z przeniknięciem do najniższych warstw skóry. W artykule „Kolagen do twarzy – zapomnij o zmarszczkach!” (https://dobry-kolagen.pl/kolagen-do-twarzy/ ) można wyczytać, że:

Powierzchowne działanie kremu stwarza wrażenie napięcia skóry, co sprawia, że zmarszczki są optycznie spłycone. Nie są to jednak długotrwałe rezultaty, a aplikowanie preparatu na zewnątrz nie aktywuje produkcji kolagenu, którego niedobory przyczyniają się do powstawania nowych zmarszczek. Kremy działają także miejscowo, a nie na całe ciało, tak jak tabletki stosowane od wewnątrz

Tabletki z kolagenem – czy są skuteczne?

Najskuteczniejszą, nieinwazyjną metodą znaczącego opóźnienia starzenia są tabletki z kolagenem. Cząsteczki wchłaniane od wewnątrz są bardziej skuteczne od wszelkich kremów i olejków, które stosuje się zewnętrznie. Warto wybrać dobre i sprawdzone produkty, dlatego szczególnie polecany przez dermatologów jest Premium Collagen5000 (o którym więcej możesz przeczytać na stronie https://dobry-kolagen.pl/premiumcollagen5000/), który nie tylko ma działanie odmładzające, ale także ma szereg właściwości usprawniających kondycję naszych stawów, włosów i paznokci. Tabletki poprawiają gęstość i elastyczność skóry, a także usprawniają jej gospodarkę wodną. W większości tabletek, znajdujący się w nich kolagen jest wieprzowy lub wołowy. W przypadku tabletek Premium Collagen5000 kolagen pochodzi z ryby Tołpygi. Jej białka są najbardziej zbliżone do kolagenu ludzkiego, dlatego przynoszą takie rezultaty.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać