wszystko co najlepsze z natury

maseczka z oleju kokosowego

Olej kokosowy na włosy – naturalna odżywka do włosów

Olej kokosowy jest jednym z niewielu produktów, które ma tak szerokie zastosowanie. Jest produkt spożywczy lecz bardzo często i intensywnie wykorzystywany w kosmetyce. Jest częstym dodatkiem do kosmetyków, ale można go również stosować samodzielnie. Olej kokosowy to jadalny olej pozyskiwany z dojrzałych orzechów kokosowych zebranych z palmy kokosowej. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczów nasyconych utlenia się powoli, a zatem jest odporny na jełczenie. Ma on konsystencję stałą, rozpuszczalną w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Olej ten w kosmetyce można stosować do twarzy, ciała ale też na włosy jako naturalna odżywka.

Maseczka na włosy z oleju kokosowego

Maskę z oleju kokosowego można wykonać z użyciem innych dodatkowych produktów, które wzmocnią jego efekt albo używając oleju samodzielnie. Działanie maski będzie inne w zależności jakich dodatkowych składników użyjemy. Sam olej kokosowy działa silnie nawilżająco i antybakteryjnie. Aby maska była nawilżająco-odżywcza, która idealnie nadaje się do włosów długich i zniszczonych na końcach wystarczy użyć jednego dodatkowego składnika. Do przygotowania maski potrzebne będzie:

  • 1 łyżka oleju kokosowego
  • 1 łyżka miodu

Sposób przygotowania:

W miseczce połącz składniki by było to łatwiejsze możesz je delikatnie podgrzać dodatkowo ciepłe składniki otworzą łuski włosa co zwiększy skuteczność zabiegu. Nakładanie maski należy zacząć od końcówek. Jeśli twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się nie nakładaj maseczki u ich nasady. Pa zapikowaniu zwiąż włosy miękka gumką i owiń głowę ręcznikiem. Mniej więcej po 30 minutach umyj głowę szamponem jak zawsze, możesz użyć również odżywki.

olej kokosowy na włosy efekty

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Olej kokosowy na włosy można stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli masz problem z tłustą skórą głowy stosuj go raz na dwa tygodnie. Pierwszym krokiem przy stosowaniu samego oleju kokosowego jest go rozpuszczenie. Najlepiej jest to zrobić za pomocą kąpieli wodnej. Następnie wmasuj olej kokosowy w skórę głowy i włosy. Nałóż olej kokosowy na suche lub wilgotne włosy, w zależności od preferencji. Olej łatwiej rozprowadza się na wilgotnych włosach dlatego też warto wybrać ten sposób. Czesz włosy, aby równomiernie rozprowadzić olej. Jeśli stosujesz olej kokosowy, aby pobudzić wzrost włosów lub by odżywić skórę głowy, pamiętaj o wmasowaniu go w skórę głowy i w korzenie włosów. Jednakże, jeśli twoja skóra głowy ma skłonność do przetłuszczania się i po prostu chcesz poprawić kondycję włosów na ich końcach, możesz zastosować olej kilka centymetrów od skóry głowy.

Olej kokosowy na włosy – efekty

Efekty które możemy uzyskać dzięki olejowi kokosowemu stosowanego na włosy są spektakularne, a co najlepsze większość z nich można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu. Powodów by go stosować jest mnóstwo, a oto kilka z nich. Olej kokosowy przede wszystkim stymuluje wzrost włosów, głęboko wnikając w mieszki włosowe, nawilża on również bardzo suche włosy, nadaje im połysk i miękkość. Olej kokosowy zapobiega łamaniu się włosów, rozdwajaniu końcówek i spowalnia wypadanie włosów. Dzięki temu jest ich więcej i dodatkowo wspomoże zapuszczanie włosów. Włosy dzięki niemu są bardziej elastyczne co sprawia że rzadziej się łamią i dużo lepiej się układają. Idealnie nadaje się do pielęgnacji długich, kręconych włosów, ponieważ tendencją włosów kręconych jest częste łamanie i puszenie się przez to że są bardzo suche. Olej kokosowy daje tak świetne efekty ponieważ zmniejsza on utratę białka we włosach, a jest to bardzo ważne dla włosów które są zniszczone, uszkodzone, poddane obróbce chemicznej i ciągle narażone na promieniowanie UV.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać