wszystko co najlepsze z natury

Miód na włosy i efekty jego stosowania

Od lat wiadomo, że najlepsze maseczki na włosy oraz skórę to te robione samodzielnie za pomocą naturalnych składników. Na ich podstawie przemysł kosmetyczny produkuje różnego rodzaju maski, odżywki oraz inne produkty, a najbardziej sprawdzonym a przy okazji dostępnym produktem jest miód.

Maseczka z miodu na włosy – właściwości

Maseczki z miodu ma wiele zalet, przede wszystkim nawilża je oraz chroni przed łamliwością. Podczas regularnego stosowania miodu na skórę głowy, badania pokazują, że redukuje wypadanie włosów. Ponadto jest to świetny produkt ochronny, chroni przed promieniami UV oraz uszkodzeniem włosów między innymi przez zabiegi chemiczne takie jak farbowanie. Dzięki minerałom, które zawiera miód likwiduje także łupież.

Miodowa maska na włosy – jak ją zrobić?

Maseczka z miodu jest prosta w wykonaniu. Można go dodać zarówno do gotowych odżywek lub masek, a także wykonać z produktów, które znajdziemy we własnej kuchni. Wystarczy określić założenia, czy ma być to maseczka nawilżająca czy rozjaśniająca. Do wykonania niektórych masek wystarczą tylko dwa produkty, które sprawią, że włosy będą idealnie miękkie i lśniące. Wystarczy połączyć miód z innym produktem, na przykład olej kokosowy lub cytrynę i gotowe.

Miodowa maseczka na suche włosy

Suche włosy to poważny problem wielu kobiet. Przesuszenia mogą wynikać z genetyki, problemów hormonalnych lub zabiegów fryzjerskich, którym się poddajemy. Zazwyczaj częste farbowanie włosów lub jej rozjaśnianie powoduje, że stają się, kruche, łamliwe oraz wyglądają niekorzystnie. Zdarza się, że poprzez źle wykonany zabieg włosy mogą mieć uszkodzoną strukturę do tego stopnia, że pasma włosów urywają się. Na ratunek przychodzi miód oraz jego właściwości nawilżające. W połączeniu z innymi produktami, które mają właściwości nawilżające takie jak: jajko, olej kokosowy, olej arganowy, olej ze słodkich migdałów, olej z czarnuszki lub oliwa z oliwek włosy będą miękkie, lśniące oraz przede wszystkim wyglądały na zdrowe. Regularne stosowanie masek powoduje, że włosy wracają do dawnego stanu. Ważne jest, aby używać maseczki z miodu regularnie, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Warto aby nałożyć na głowy woreczek foliowy oraz ręcznik na minimum 15 minut. Ciepło, które się wytwarza, powoduje, że właściwości maseczki przenikają lepiej w strukturę włosa.

Czy rozjaśnianie włosów miodem przynosi efekty?

Oprócz właściwości silne nawilżających oraz regenerujących miodowe maseczki także rozjaśniają. W połączeniu z cytryną oprócz zmniejszenia wypadania włosów może dać efekt rozjaśnienia. Szczególnie na blond włosach efekt może być widoczny, natomiast należy pamiętać, że taka maska może także wysuszyć. Jeśli włosy rozjaśniane są do koloru platynowego, należy być bardzo ostrożnym. Regularne rozjaśnianie włosów maseczkami z dodatkiem miodu rozjaśnia włosy, ale aby nie przesuszyć ich w ten sposób, warto dodać składniki nawilżające takie jak olejki, jajko lub aloes. Włosy nie tylko będą jaśniejsze, ale także zdrowsze oraz mocniejsze.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać