wszystko co najlepsze z natury

olej z wiesiołka cena

Niezwykłe właściwości oleju z wiesiołka

Olej z nasion rośliny wiesiołka stosuje się w chorobach skóry, takich jak egzema, łuszczyca i trądzik. Jest także stosowany w reumatoidalnym zapaleniu stawów, przy słabych kościach czyli osteoporozie, stwardnieniu rozsianym, przy wysokim cholesterolu, chorobach serca, zaburzeniach ruchowych u dzieci o nazwie dyspinksja oraz bólu nóg spowodowanym zablokowaniem naczyń krwionośnych. Zastosowanie oleju z wiesiołka jest wszechstronne.

Jak działa olej z wiesiołka?

Olej z wiesiołka jest tak ceniony ze względu na jego skład. A wchodzi w niego kwas linolowy, oraz kwas gamma-linolenowy. Kwas linolowy ma działanie przeciwnowotworowe i antymiażdżycowe. Kwas gamma-linolenowy zmniejsza stany zapalne i objawy alergii. Oba należą do grupy kwasów omega-6, które są bardzo ważne dla organizmu. Kwas gamma-linolowy poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego i reguluje ciśnienie krwi, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca. W składzie oleju z wiesiołka znajdziemy jeszcze kwasy oleinowy, palmitynowy i stearynowy. Witamina E jest również ważnym składnikiem oleju z wiesiołka. Witamina E odpowiedzialna jest za walkę z wolnymi rodnikami powodującymi starzenie się skóry.

Olej z wiesiołka na włosy

Stosownie oleju z wiesiołka na włosy jest bardzo korzystne ponieważ jest on obfitym źródłem kwasów tłuszczowych, takich jak kwas gamma-linolenowy i przeciwutleniaczy. Właściwości te pomagają zwiększyć zdrowie skóry głowy, zapewniając jej odżywienie. Pobudza odrastanie włosów, zapewniając skórze głowy niezbędne składniki odżywcze, a jednocześnie chroni ją przed uszkodzeniami. Olej z wiesiołka ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają zwalczyć choroby skóry głowy, takie jak łupież. Kwas gamma linolenowy pomaga regenerować skórę i włosy, pobudzając ich odrost. Odżywia skórę głowy, aby zapewnić zdrowy wygląd włosów. Przeciwutleniająca zawartość oleju z wiesiołka pomaga wzmocnić skórę głowy i zapobiegać uszkodzeniom.

olej z wiesiołka na włosy

Olej z wiesiołka na twarz

Olej z wiesiołka jest ceniony również za właściwości upiększające, dlatego znajdziemy go w wielu kosmetykach oraz suplementach diety nastawionych na poprawę cery. Wiadomo, że kwas gamma-linolenowy występujący w oleju z wiesiołka ma wiele zalet dla skóry, w tym wygładzanie zmarszczek. Silny poziom przeciwutleniaczy w wiesiołku pomaga neutralizować wolne rodniki, które chronią skórę przed utlenianiem. Zmniejsza on stan zapalny skóry, dzięki czemu może być stosowany jako lek na egzemę i trądzik. Jest on wręcz zalecany osobom, które cierpią na trądzik ponieważ dzięki kwasom tłuszczowym odtyka pory i zatrzymuje zmiany chorobowe. Olej z wiesiołka zawiera witaminy E i C, które są niezbędne, aby skóra wyglądała młodzieńczo.

Olej z wiesiołka – przeciwwskazania

Jak każde dobro tak też olej z wiesiołka ma swoje przeciwwskazania. Nie wolno przesadzać ze spożywaniem go. Jeśli przekroczymy zalecaną dawkę mogą czekać nas skutki uboczne. Mogą to być na przykład: bóle głowy i brzucha oraz nudności. Olej z wiesiołka, mimo wielu cennych właściwości, powinien być stosowany w rozsądnych ilościach. Jeżeli któryś podpunkt Cie dotyczy nie powinieneś stosować tego oleju. Po pierwsze nie mogą stosować go dzieci poniżej 12 roku życia. Kolejnymi przeciwwskazaniami są: przyjmowanie leków przeciwpłytkowych, nadwrażliwość na czynne substancje, okres ciąży oraz karmienia piersią, występowanie zaburzeń krwawienia i okres przedoperacyjny.

olej z wiesiołka właściwości

Olej z wiesiołka – cena

Kupić olej z wiesiołka można praktycznie w każdej aptece. Jest raczej ogólnie dostępny i nie ma większego problemu ze znalezieniem miejsca, w którym można go kupić. Na rynku istnieją dwie różne formy, w której można spożywać olej. Istnieje olej z wiesiołka zamknięty w kapsułkach oraz w formie płynnej zamknięty najczęściej w szklanych butelkach. 150 kapsułek z zimno tłoczonym olejem z wiesiołka kosztuje mniej więcej 20 złotych. 2 kapsułki zawierają około 0,588g kwasów tłuszczowych wielonienasyconych oraz 0,058g kwasów tłuszczowych jednonienasyconych. Olej w formie płynnej kosztuje w zależności od producenta od 18 złotych do 25 złotych za 100 mililitrów.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać